KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17372028
nr 1737 2028
Onni Oja
(1909-2004), Finland
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 43x50 cm, yttermått inklusive ram: ca 47x54 cm
Onni Oja, finländsk målare född i Keuru 1909, död i Helsingfors 2004.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 november 2025
kl 18:42:38
2/11 18:09:30
Onni Oja
Läs mer om Onni Oja